ملاحظات پس از درمان
ترمیمی و زیبایی
بلیچینگ(سفید کردن دندان)
پروتز ثابت(روکش های تمام سرامیکی)
دندانپزشکی اطفال
درمان ریشه تخصصی
ارتودنسی ثابت و متحرک
جراحی لثه و دندان عقل
ایمپلنت
لمینیت ،کامپوزیت ونیر، طراحی لبخند
ایمپلنت
چه کسانی میتوانند از ایمپلنت دندانی استفاده کنند؟ تمام افرادی که دندانهای خود را از دست داده اند .
جراحي و كاشت ايمپلنت چقدر زمان میبرد؟
معمولا بین نیم تا دو ساعت زمان می برد که بستگی به تعداد ایمپلنت و شرایط فکی دارد علاوه بر کاشت ، پیوند و سینوس لیفت زمان اضافه می برد .

طول درمان ایمپلنت چقدر است؟
پس از کاشت 3 تا 6 ماه به دور از لرزش و تکان خوردن زمان نیاز است گاهی کامل شدن درمان تا 9 ماه به درازا می کشد حتی می تواند طولانی تر هم شود . در طول این مدت بیمار میتواند از پروتز موقت جهت زیبایی استفاده کند که البته آن هم بنا به صلاح دید ایمپلنتولوژیست می باشد زیرا کیفیت و کمیت استخوان و نوع ایمپلنت در این بارگذاری فوری دخیل است .

میزان موفقیت درمان چقدر است؟
بر اساس تحقیقات فک پایین ، برای کاشت با موفقیت بیشتری همراه بوده است . این موفقیت تا حد ٪98 تا ٪100 تخمین زده شده در صورتی که فک بالا در حدود ٪90 تا ٪95 با موفقیت همراه است .
آیا کاشت با درد همراه است؟
از آنجایی که ایمپلنت تحت بی حسی موضعی انجام می شود بیمار در حین عمل درد نخواهد داشت اما پس از جراحی بستگی به مدت زمان عمل و کیفیت استخوان و واکنش بافتی بیمار مقداری درد و تورم قابل پیش بینی است که با تجویز دارو قبل و بعد از جراحی به حداقل میرسد .
پس میزند؟
بر خلاف پیوند بافتهای نرم مانند ریه،قلب یا کلیه بدن ایمپلنت را پس نمیزند . ایمپلنت از جنس تیتانیوم ساخته میشود که با بافت بدن کاملا سازگار است و در واقع با استخوانهای اطراف یکپارچه میشود و جزئی از بدن میشود .

بدون درمان ایمپلنت چه اتفاقی می افتد؟
حجم استخوان فک علاوه بر کارایی به عنوان محافظ ریشه دندان در ظاهر افراد هم تاثیر به سزایی دارد ، در واقع ایمپلنت حجم استخوان را حفظ میکند که باعث بهبودی ظاهر و کیفیت زندگی میشود .

عمر مفید ایمپلنت چقدر است؟
مطالعات گوناگون نشان می دهد که کسانی که در 20سال گذشته کاشت انجام داده اند کماکان به خوبی کار میکنند . با این حال طرح درمان دقیق ، درمان تخصصی ، سلامتی عمومی ، مراجعه منظم به دندانپزشک ، بهداشت و مراقبت اهمیت زیادی دارند . به طور کلی ایمپلنتها عمر نامحدودی دارند البته بسته به نوع ، طول ، قطر و توزیع صحیح نیروها روی ایمپلنت ، جراح مجرب و بهداشت و نحوه نگهداری ایمپلنتها دوام متفاوت دارند .